Terapia bankami

Liečba bankami (alebo masáž bankami) je stará liečebná metóda, ktorá má svoj pôvod v tradičnej čínskej medicíne. Táto alternatívna terapia používa „gule“ vyrobené z rôznych materiálov, ako je sklo, plast alebo silikón, na vytvorenie kožného vákua. FASCIQ® banky sú na báze silikónu. Stlačením banky sa vytvorí podtlak na povrchu kože. Silikónová banka sa ľahko pohybuje po koži, ak sa pokožka vopred jemne natrie s FASCIQ® Wax alebo Cream.

Čo sa deje počas masáže s bankami?

V dôsledku vákua je koža čiastočne nasávaná do banky, ktorá odoberá krv z ošetrenej oblasti. V dôsledku toho sa perfúzia fasciálnej siete zlepšuje a telo rýchlejšie odstraňuje odpad (cez póry).

Liečba bankami je na pocit ako silná masáž. Dosiahne tiež aj hlbšie vrstvy kože, stimuluje relaxáciu a obnovuje rovnováhu v tele. Pravidelné bankovanie zabezpečí flexibilnú a zdravú fasiciálnu sieť. Počas liečby sa môžu objaviť lokálne červené škvrny. Toto je normálne. Tieto škvrny zmiznú po niekoľkých dňoch. Kvôli napínaniu tkanív môže byť prvá liečba veľmi bolestivá.

Účinky liečby bankami:

  • Relaxačný, upokojujúci a uzdravujúci účinok na fasiciálnu sieť.
  • Odstránenie blokád v tele.
  • Rýchla likvidácia odpadu a tekutiny (lymfatická drenáž).
  • Stimuluje produkciu kolagénu a elastínu.
  • Zlepšená elasticita a pevnosť pokožky (napríklad v prípade celulitídy).
  • Zlepšenie tkaniva jazvy, priľnavosti kože a vrások

FASCIQ® terapia bankami pre liečbu celulitídy

Bankovanie sa často aplikuje pri liečbe celulitídy. Celulitída, tiež známa ako „syndróm pomarančovej kôry“, je často spôsobená slabým odvodom vlhkosti v oblasti pokožky okolo brucha, zadku a stehien. V dôsledku toho sa pod kožou v tejto oblasti môžu vytvoriť hrčky a jamky. Lymfatická tekutina sa môže časom premeniť na tukové bunky, čo spôsobí, že bude viditeľná hrčovitá koža. Pravidelné bankovanie zlepšuje stav pokožky a môže redukovať celulitídu.