wIRA žiarič

Liečba inšpirovaná prírodou 

Voda v atmosfére odfiltruje škodlivé žiarenie slnka. Tam, kde vlhká atmosféra nefiltruje infračervené slnečné žiarenie, dôjde k extrémnej dehydratácii. To je zjavné v púštnych oblastiach sveta s ich extrémne nepriateľskými podmienkami.
Ak atmosféra nefiltruje slnečné žiarenie, molekuly vody v ľudskej pokožke absorbujú energiu žiarenia, čo spôsobí bolesť a pálenie. Dôjde k intenzívnemu zahriatiu a rýchlej dehydratácii tkaniva.
Rôzne zariadenia hydrosun reprodukujú kombináciu slnka a vlhkej atmosféry. Produkujú hlboko penetrujúce, vodou prefiltrované infračervené-A (wIRA) svetlo s vlnovými dĺžkami od 780 do 1400 nanometrov (nm).
Jedinečným princípom hydrosun® je hermeticky uzavretý vodný filter, ktorý absorbuje infračer-vené B a C svetlo s vlnovou dĺžkou 1380 nm a vyššou.
Filter tiež absorbuje dve rozdielne vlnové dĺžky 944 nm a 1180 nm, ktoré by inak boli absorbované povrchovými vrstvami kože, čo by spôsobilo bolestivé pocity a dehydratáciu. Infračervené žiarenie s vodnou filtráciou hydrosun® umožňuje oveľa hlbšiu penetráciu v porovnaní s konvenčnou infračervenou terapiou, a je zároveň jemné voči pokožke. To umožňuje aplikáciu wIRA pri vyšších intenzitách, čo má za následok zvýšenú účinnosť.
Jednotlivé zariadenia hydrosun® sú mobilné, ľahko ovládateľné a takmer bezúdržbové medicínske zariadenia, ktoré jednoznačne nahrádzajú bežné infračervené lampy vzhľadom na ich výkonnosť, rozsah použitia alebo indikácie.

Vodou filtrovaná infračervená terapia sa môže použiť v mnohých oblastiach medicíny.

Hypertermia zlepšuje krvný obeh v hlbších tkanivových vrstvách, zvyšuje metabolizmus a pomáha vyplavovať metabolity.

Hydrosun® sa používa pri hojení rán, kožných ochoreniach, onkologickej hypertermii, liečbe bolesti, zlom periférnom obehu, pri liečbe chronického zápalu, muskuloskeletálnej bolesti a mnohých ďalších liečbách.

Jedinečné vlastnosti hydrosun®
• neprehrieva povrchové vrstvy kože
• nedehydruje pokožku
• hlboká penetrácia a lepšia cirkulácia v hlbšie uložených tkanivách