Dávkovanie

Pitná i úžitková voda používaná v zariadeniach a výmenníkoch tepla v domácnosti, ako sú napr. kotly, prietokové ohrievače, bojlery, umývačky riadu, práčky, prietokové ohrievače atď., obsahuje určité množstvo rozpustených solí vápnika a horčíka, ktoré dotvárajú celkovú tvrdosť vody. Ohrevom sa jej tvrdosť chemickou reakciou formuje a spôsobuje usadzovanie inkrustácií na kovových stenách zariadenia. Preto je veľmi vhodné či už pred jednotlivé zariadenia, alebo na celkový prívod studenej vody do domu. Dávkovače série Dosaphos zaručujú presné proporcionálne dávkovanie chemikálií podľa tlaku a prietoku pretekajúcej vody. ZDRAVOTNE NEZÁVADNÉ!

Dosaphos 200-250

Nepostrádateľné všade tam, kde je tvrdá voda. Dosaphos 250 a Dosaphos 200 sú dávkovače určené ako efektívna ochrana proti tvorbe usadenín a korózii v kotli, bojleri, práčke a pod. Vyrobené sú z chrómovanej mosadze, nádobka je z plastu vhodného pre styk s pitnou vodou. Vďaka malým rozmerom a pripojeniu 1/2” je možné ich bezproblémové umiestnenie prakticky kdekoľvek v domácnosti. Veľmi jednoduchá výmena náplní. V ponuke je aj výhodná súprava KIT 200-250 s dávkovačom a ôsmymi náplňami.

Dosaphos 600

Proporcionálny dávkovač pre vyšší prietok. Zariadenie Dosaphos 600 je proporcionálny dávkovač určený pre vyššie prietoky a výdatnosť. Výhodné je použitie v systémoch proti usadzovaniu vodného kameňa napr. vo vodovodných potrubiach, výmenníkoch s väčším objemom, i ako zariadenie na centrálny prívod pitnej vody do rodinného domu. Vyrobené z chrómovanej mosadze, a plastu schváleného pre pitnú vodu. Pripojenie je 1”.

AQUASTOP

Súčasť dávkovača umožňujúca rýchlu výmenu náplne Gelphos Rapid bez uzavretia hlavného toku vody. Súčasť modelu Dosaphos 250 a KIT 250.

GELPHOS RAPID

Náplne do dávkovačov Dosaphos 200-250. Dodávané v balení po osem kusov. Veľmi rýchla a jednoduchá výmena náplne.