Terapia spúšťacích bodov

Správne fungujúca a vyživovaná fascia sieť zabezpečuje, že telo je v dobrej kondícií a zostane pružné. Aby si telo udržalo pružnosť, FASCIQ® ponúka líniu rôznych masážnych produktov,  vrátane penových valčekov, peelingových a masážnych guličiek. Ktoré môžu byť použité na uvoľnenie a mobilizáciu fasciálnych štruktúr, myofasciálne uvoľňovanie.

Použitím rôznych masážnych prípravkov, je možné liečiť spúšťacie body a uvoľniť svaly. Spúšťacie body (Trigger Points) sú uzlíky v svale, ktoré môžu viesť k zlému fungovaniu svalu. Spôsobujú napätie tkanív a zlé perfúzie, čo môže spôsobiť zranenia a natiahnutie svalu.

Ako používať masážne produkty FASCIQ®?

Valčeky (penové) sa používajú tak, že ich položíte na podlahu a potom ich pomaly valcujte pomocou vlastnej telesnej hmotnosti. To vytvára tlak v (svalovom) tkanive. Na začiatku to môže byť bolestivé, ale pravidelným masírovaním tkaniva a vykonávaním rôznych cvičení sa stav tkaniva zlepší. Veľkosť tlaku si môžete regulovať sami tak, že využijete hmotnosť celého tela alebo iba časti tela. Valčeky môžu byť použité pred súťažou alebo veľkou fyzickou námahou, ale aj po športových výkonoch na uvoľnenie odpadu z fasiciálnej siete.

Penové valčeky sú k dispozícii v rôznych tvrdostiach, veľkostiach a tvaroch. Je to iba na vašom rozhodnutí, aby ste si vybrali typ podľa vašej preferencie.

Peelingové guľôčky sa používajú špeciálne na masáže chrbta, mimo chrbtice. Rovnako ako pri penových valčekoch sa tieto masáže zvyčajne vykonávajú v ľahu. Masáž sa môže vykonávať aj v stoji pri stene, aby ste redukovali tlak pri masáži.

Masážne prípravky je možné použiť na rôzne cvičenia. Aké cvičenie je najlepšie pre vás, závisí od oblasti, ktorú chcete liečiť.


Účinky masáží s penovými výrobkami:

  • Zvýšte rozsah pohybu (pohyblivosť).
  • Zlepšite perfúziu tkanív.
  • Zvýšte svalovú silu.
  • Stimulujte alebo ukľudňuje svaly.
  • Redukuje bolesť svalov.
  • Zabezpečte správnu hydratáciu tkaniva.
  • Uvoľnite svalové uzly (spúšťacie body).