Fyzioterapia

Liečba fascie

Fascie pozostávajú hlavne z pojivového tkaniva v rôznych formách a štruktúrach. Sú umiestnené po celom tele a sú prepojené.V posledných rokoch sme sa viac a viac naučili o funkcii fasiciálnej siete. Dobré výsledky boli dosiahnuté liečbou zameranou špecificky na fascie.

Efekty fasciálnej siete

Okrem iného fascie majú vplyv na:
• Silu.
• Pohyb a mobilitu.
• Imunitný systém.
• Rovnováhu rôznych vnútorných systémov (lymfatickú, tráviacu, hormonálnu a metabolickú).
• Držanie tela.

Rôzne produkty sa používajú na liečbu fascií, na uvoľnenie fascií a na udržiavanie flexibilnej fasiciálnej siete (ošetrenie fascie). Pravidelné používanie týchto výrobkov môže zabrániť zraneniu. FASCIQ® je starostlivo vyvinutá línia vysokokvalitných produktov na (po) liečbu fascií.

EFASCIQ® IASTM nástroje sú vyrobené z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Sú používané profesionálnymi terapeutmi na „mäkké tkanivá“ a na terapiu spúšťacích bodov

EFASCIQ® Silikónové banky na uvoľnenie fascie, zníženie bolesti a stimuláciu perfúzie. Bankovanie tiež uľahčuje rýchlejšie odplavovanie odpadových látok z tela.

E FASCIQ® Floss Bands. Profesionálny terapeut používa Floss Bands na mobilizáciu fascií a kĺbov, aby znovu dosiahol plný rozsah pohybu.

E FASCIQ® Foam Massage Tools sú používané na myofasciálne uvoľňovanie a udržiavanie flexibilnej fasiciálnej siete. V ponuke je celý rad rôznych masážnych produktov, ako sú valčeky alebo peelingové a masážne guličky z EPP. EFASCIQ® Wax & Cream. Vosk a krém sa používajú v kombinácii s bankami a IASTM nástrojmi na uľahčenie ošetrenia.